Sizin İçin Doğru Kahve Hangisidir?

Sizin İçin Doğru Kahve Hangisidir?

Kahve son zamanların en popüler içeceği olarak karşımıza çıkmaktadır. Günün farklı saatlerinde ihtiyaç doğrultusunda veya sadece sohbetlere eşlik etmesi sebebiyle tercih edilmektedir. Pek çok çeşidi bulunan ve farklı türde olan kahveler, her geçen gün yenilenmekte yeni aromalar ile ortaya çıkmaktadırlar. Ancak bu kadar çeşidin arasından sizin için doğru kahve içimi yapmak zor olabilir. Bu yüzden popüler kahvelerin kısa bir değerlendirmesi yapılması yararlı olacaktır.

ESPRESSO: Ana vatanı İtalya olan ve yüksek basınçlı su ile hazırlanan, diğer pek çok kahve çeşidinin de ana malzemesi olan espresso güne farklı başlamak yorgunluğu azaltmak için bire birdir. Farklı kahve çekirdeklerinden hazırlanabilen espresso, genelde sert kahve severler tarafından tercih edilmektedir. Tat olarak yoğun, kıvamlı ve serttir.

AMERİCANO: II. Dünya Savaşı sırasında İtalya’ya çıkarma yapan Amerikan askerleri tarafından espressonun içine sıcak su ekleyerek hazırlanan, bu sebeple ismini buradan alan alan Americano, espresso lezzetini seyreltilmiş bir halde yaşamak isteyenlerin tercihidir. Genelde büyük fincanlarda içilir ve orta – yumuşak bir içime sahiptir.

LATTE: Espressoya süt kreması eklenmesiyle birlikte içilen ve yumuşak içim kahve severlerin sık olarak tercih ettikleri kahve türü olan latte, rahat içimiyle ön plana çıkmaktadır. Sert kahve sevmeyenlerin en çok tercihi olan latte aynı zamanda içine karamel, vanilya, fındık, çikolata gibi şurupların eklenmesi ile farklı kahve çeşitlerinin de hazırlanmasını sağlamaktadır.

CAPPUCCİNO: Cappuccino ile latte arasındaki fark kremasından kaynaklanmaktadır. Latte için kullanılacak krema daha az yoğundur ancak cappuccino için yüksek yoğunlukta ve bol köpüklü süt kreması kullanılmalıdır. Espresso bazlı olmasına karşılık içerisinde çok az miktarda espresso barındırdığı için yumuşak kahve severlerin tercihi olmaktadır. Üstelik farklı şuruplar ile özel tatlar da eklenebilmektedir.

FLAT WHİTE: Latteye çok benzeyen Flat White daha yoğun espressoya sahiptir. Latteden üçte iki oranında daha fazla espresso bulunan bu yoğun kahvenin seveni her geçen gün artmaktadır.

FİLTRE KAHVE: Kahve severlerin gün içerisinde en çok tercih ettikleri filtre kahve çeşitleri çekirdeklerin sunduğu yumuşak, orta ve sert içim ile birlikte her kesime hitap etmektedir. Ev ve ofis ortamlarının vazgeçilmez kahvesi olan filtre kahveler French Press ya da filtre kahve makinelerinde kolayca hazırlanmaktadır.

HAKKIMIZDA

Coffee de Madrid, sınırsız kahve çeşitleri ve dünya mutfağından seçkin lezzetler ile çok geniş bir müşteri kitlesine hitap etmektedir.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

BİZİ TAKİP EDİN